Dosya olarak kaydet: PDF - WORD
Görüntüleme Ayarları:
Salt metin olarak göster (Kelime işlemcilere uygun görünüm)

Metnin ilk hali - henüz yürürlüğe girmedi

Henüz yürürlüğe girmemiş bir sürüm görüntülüyorsunuz. Sürümleri sağ tarafta yer alan zaman çizelgesinden inceleyebilirsiniz.
Bu doküman Resmi Gazete dışında bir kaynakta yayınlanmıştır. Konsolide metin çalışmaları ilgili kaynak güncellendikçe sağlanabilmektedir.

Aşağıda bir kısmını gördüğünüz bu dokümana sadece Standart, Profesyonel veya Profesyonel + pakete abone olan üyelerimiz erişebilir.


MADDE 1

(1) Sivil rizikolarda yangın sigortasına deprem ve yanardağ püskürmesi teminatının eklenmesi halinde, poliçenin başlık bölümünde ilgisine göre “Yangın Sigortası (Deprem Bina Teminatlı)”, “Yangın Sigortası (Deprem Eşya Teminatlı)”, “Yangın Sigortası (Deprem Bina ve Eşya Teminatlı)” açıklamasına yer verilir. Bu ek teminatları içermeyen ürünler için poliçenin başlık bölümünde ilgisine göre “Yangın Sigortası (Deprem Bina Teminatı Bulunmamaktadır)”, “Yangın Sigortası (Deprem Eşya Teminatı Bulunmamaktadır)”, “Yangın Sigortası (Deprem Bina ve Eşya Teminatı Bulunmamaktadır)” açıklamasına yer verilir. Poliçede bulunmayan ek teminatların bu başlıkları kırmızı renkli olarak belirtilir.