LEXPERA Nedir?

LEXPERA Nedir?

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi, hukuki araştırmalarınızı online olarak yapabilmeniz için tasarlanmış, kullanımı kolay ve kapsamlı bir Hukuk Bilgi Sistemi’dir. LEXPERA bilgi işleme teknolojisi ile dizayn edilmiş sistemde, farklı hukuk kaynakları içerisinde daha hızlı arama yapar ve daha fazla kaynağa erişebilirsiniz.

Pratik görüntüleme araçları ile hukuki yorum ve analizi kolaylaştıran çözümler sunan sisteme, www.lexpera.com.tr adresinden erişebilir, cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlardan giriş yapılarak kullanabilirsiniz.

Hangi Bilgi Kaynaklarına Erişebilirsiniz?

Güncel Mevzuat

Kanunlar, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Cumhurbaşkanı Kararı, KHK’lar, uluslararası antlaşmalar, tüzükler, yönetmelikler, tebliğler, genelgeler, kurul kararları ve diğer mevzuata ulaşmak, değişiklikleri saptamak ve mevzuat çevresinde oluşan içtihat ve literatür evrenine erişmek için kullandığınız zamandan çok daha az zaman harcayacaksınız. Göz at

İçtihat

Türkiye’nin en kapsamlı içtihat arşivine sahip sistemde Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Uyuşmazlık Mahkemesi ve Üst Kurul kararları hukuki dayanakları, temel hukuki ilkeler ve yüksek yargıya intikal eden hukuki konularına göre anahtar kelimelerle ilişkilendirilmiş olarak düzenlenmiştir. Göz at

Literatür

Tam metin hukuk kitapları, makaleler, kanun yorumları ve bibliyografik bilgilerden oluşan ve sürekli yeni yayınların eklendiği dinamik sistem, akademik araştırmalarınız ve üzerinde çalıştığınız davalarda temel başvuru kaynağınız olacak güçte ve değerde zengin bir Hukuk Kütüphanesine sahip olacaksınız. Göz at

Dilekçe ve Yazışma Örnekleri

Çeşitli konularda yüzlerce dilekçe ve yazışma örneğine erişebilir, PDF ve Word dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Göz at

LEXPERA’ nın Üstün Özellikleri ve Avantajları

Etkilediği Mevzuat Listesi

Bu liste ile değişikliklerden hangi düzenlemelerin etkilendiğini görebilir, özellikle torba kanunların meydana getirdiği değişikliklerin takibinde zaman tasarrufu ve hata korumasından faydalanırsınız.

Etkilediği Mevzuat Listesi

Örnek Etkilediği Mevzuat için tıklayınız

Sürüm Karşılaştırma

Lexpera’nın “Sürüm Karşılaştırma” özelliği sayesinde değiştirilen mevzuatta yapılan değişiklikleri kolayca saptayabilir ve görsel olarak zenginleştirilmiş biçimde kıyaslayabilirsiniz.

Sürüm Karşılaştırma

Örnek Sürüm Karşılaştırma için tıklayınız

Madde Düzeyinde Değişiklikleri Karşılaştırma

Karşılaştırma işlevi sürümlerle sınırlı olmayıp, her madde için ilgili madde başlığının yanında yer alan karşılaştırma simgesine tıklayarak o maddenin geçirdiği değişiklikler sonucu aldığı her halini birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.

Madde Düzeyinde Değişiklikleri Karşılaştırma

Örnek Madde Karşılaştırma için tıklayınız

Zaman Çizelgeleri

Lexpera’nın mevzuattaki değişiklikleri karşılaştırmalı sunabilmesi, mevzuat metinlerinde meydana gelen tüm değişimlerin özel bir biçimde işlenmesi sonucu oluşan Zaman Çizelgeleri’ ne dayanmaktadır. Bir mevzuat metninin zaman çizelgesi ile onun zaman içerisinde geçirdiği tüm değişimleri ve bu değişimler sonucu aldığı tüm hallerine erişebilirsiniz.

Zaman Çizelgeleri

Örnek Zaman Çizelgesi için tıklayınız

İkincil Mevzuat / Yargı Kararı / Literatür Bağlantıları

Mevzuat metinlerinin sağ tarafındaki bağlantılarla, o metinle ilişkilendirilmiş olan İkincil Mevzuat, Yargı Kararları ve Literatür kaynaklarına erişebilirsiniz. Madde düzeyindeki bağlantılarla da ilgili maddeye bağlanmış olan kaynakları görebilirsiniz.

İkincil Mevzuat / Yargı Kararı / Literatür Bağlantıları

Örnek Bağlantılar için tıklayınız

Resmi Gazete ve Mevzuat Günlüğü Bülteni

Resmi Gazete ’de yayımlanan düzenlemelerin neden olduğu değişiklikler günlük olarak ilgili mevzuata işlenir ve Resmi Gazete, yayım tarihi ve numarasına göre arama yapılmasına imkân sağlayacak şekilde indekslenir. Resmi Gazete Bülteni her sabah mail adresinize gönderilir.

Ayrıca Resmi Gazete dışındaki kaynaklarda yayımlanan mevzuatı da kapsayacak şekilde tüm değişiklikleri Günlük Mevzuat Bülteni ile takip edebilirsiniz. Tüm LEXPERA üyeleri (ücretsiz üyeler de dâhil) bu uygulamadan faydalanabilirler.

Kişisel Bildirim Ayarları

İlgilendiğiniz konulara ilişkin kanun ve ikincil mevzuatında meydana gelen değişiklikleri takip etmek için kendi bildirimlerinizi oluşturabilirsiniz. Değişiklikler anında eposta olarak adresinize gönderilir.Diğer özellikler ve tüm kişisel uygulamalar için
LEXPERA Başlangıç Rehberi’ni inceleyin.